۵۲- آنچه که باید در مورد زیتون بدانیم

زیتونزیتون و روغن زیتون

خواص روغن زیتون

 روغن زیتون که عصاره میوه زیتون است یکى از محبوب‌ترین و شناخته شده‌ترین روغن‌هاى گیاهى است که نه تنها طعم خوبى دارد بلکه سرشار از خاصیت است. از چهار هزار سال پیش مصریان باستان خواص جادویى روغن زیتون را مى‌شناختند. این روغن نه تنها در وعده‌هاى غذایى بلکه در پزشکى باستان هم جایگاه خاصى داشته است. از قرن دوازدهم میلادى به بعد دنیاى پزشکى غرب نیز به اهمیت روغن زیتون پى برد و این روغن جادویى هر روز محبوبتر و معروفتر شد. بیش از سه چهارم چربى موجود در روغن زیتون را اسیدهاى چرب اشباع نشده تشکیل مى‌دهند. اسیدهاى چرب اشباع نشده چربى‌هاى مفیدى هستند که در روغن‌هاى گیاهى مانند روغن مانند روغن آفتابگردان نیز یافت مى‌شوند. به همین علت متخصصین تغذیه مصرف روغن‌هاى گیاهى را توصیه مى‌کنند.

مصرف روغن زیتون بخصوص در سنین رشد سبب بهبود حافظه و بالا رفتن قدرت یادگیرى در کودکان مى‌شود. به خانم‌هاى باردارنیز توصیه مى‌شود براى تأمین چربى مورد نیاز بدنشان روغن‌هاى گیاهى به خصوص روغن زیتون مصرف کنند.مصرف مداوم روغن زیتون پوست را شاداب نگاه مى‌دارد و کمک مى‌کنند سلول‌هاى پوست فرم و انعطاف‌پذیرى خود را حفظ کنند.

روغن زیتون بهترین ماده ضد سرطان و ضد بیماریهای کرونر قلب است. باعث افزایش کلسترول خوب و کاهش کلسترول بد می گردد. از زخم روده پیشگیری نموده و باعث آرامش اعصاب می گردد. مسکّن دردهای روماتیسمی و کاهش دهنده میگرن است. باعث از بین رفتن مسمومیت ناشی از سرب در شهرهای بزرگ شده و داروی رفع سرفه های خشک می باشد. مصرف روزانه ۵ گرم یا ۴ قاشق غذاخوری روغن زیتون خطر حمله قلبی را ۸۲% کاهش می دهد. مالیدن روغن زیتون برای تسکین سوزش و درد سوختگی مؤثر است.

استفاده مستمر روغن زیتون بر روی مفاصل باعث روان شدن آنها می گردد. همچنین چرب کردن موی سر و ابرو با روغن زیتون از سفید شدن آنها جلوگیری می کند. نگه داشتن روغن زیتون در دهان باعث تقویت لثه ها شده و در درمان خونریزی لثه ها و آفتهای داخل دهان مؤثر است. روغن زیتون گرم شده بر روی محل آفتاب سوختگی، سرمازده، گزیدگی مار، عقرب و سایر حشرات اثر شفابخش دارد. جهت پیشگیری و کنترل بیماری دیابت، روغن زیتون بعنوان منبع اصلی چربی می تواند جایگزین شود.

خواص برگ زیتون

غرغره جوشانده برگ زیتون در درمان آفتهای دهان مؤثر است. همچنین در رفع نقرس، روماتیسم، تصلب شرایین، عفونتهای قارچی، عفونتهای ایجاد شده از طریق مخمّرها و انگلها مؤثر است. دم کرده برگ درخت زیتون تب‌بر است و مصرف روزانه این دم کرده به عنوان چاى آرامش‌بخش و کاهنده استرس است. چاى برگ زیتون فشار خون را هم پایین مى‌آورد.

خواص میوه زیتون

درخت زیتون قرن‌هاست که جایگاه ویژه‌اى در فرهنگ یونان و روم باستان دارد. این درخت به درخت مقدس معروف است. یونانیان و رومیان براى گرامی‌داشت یاد مردگان درخت زیتون مى‌کاشتند. نه تنها میوه زیتون، بلکه چوب و برگ این درخت نیز موارد مصرف فراوانى دارند. چوب زیتون از مستحکم‌ترین انواع چوب است. از کوبیده میوه زیتون مانند پماد برای محل سوختگی می توان استفاده کرد. ارزش غذایی این میوه بسیار بالاست و حاوی مواد معدنی و ویتامین های بسیاری است. مصرف روزانه ۸ عدد زیتون باعث افزایش ۲۳% کلسترول خوب و کاهش ۱۶% کلسترول بد می شود.

طرز نگهداری روغن زیتون

درجه حرارت مناسب برای نگهداری زیتون ۲۰-۱۸ درجه سانتیگراد یا ۶۸-۶۴ درجه فارنهایت است. نگهداری روزغن زیتون در یخچال و فریزر به دلیل وجود اسید اولئیک در آن توصیه نمی شود. زیرا این اسید در دمای ۸-۶ درجه سانتیگراد کریستالیزه می شود. همچنین نگهداری روغن زیتون در دمای پایین تر از ۱۵ درجه سانتیگراد موجب کریستالیزه شدن روغن های بکر می شود و هنگامی که دما به ۱۶ درجه سانتیگراد برسد کریستالها ناپدید شده رنگ زرد طلائی ظاهر می شود.

دمای بالاتر از ۲۵ درجه سانتیگراد ارزش تغذیه ای مربوط به ویتامین E موجود در آن را از بین می برد. روغن زیتون به راحتی بوهای خارجی را جذب می کند. بنابراین باید در محفظه های در بسته و دور از نور در مکانی تاریک و خنک نگهداری شود.