۴۶- رژیم خام گیاهخواری

 سبد میوه و سبزیجات

طرز تهیه مرباجات خام : مقداری از میوه جات فصل مانند:

 هویج، سیب، موز، به و … را درشت رنده کرده و یا ریز خرد کنید (بطوری که آب نیفتد) و با یک قاشق مربا خوری عسل و یک قاشق غذا خوری پودر بادام خام پوست کنده مخلوط کنید. درصورت تمایل، می توانید آب نصف لیمو ترش تازه شیرازی را به مخلوط آماده شده اضافه کنید و آن را میل کنید. می توانید هر روز یک نوع مربا تهیه کرده میل کنید.

۱- مربای توت فرنگی:

توت فرنگی‎‎‎ها را شسته، برگهای اضافه را جدا نموده و در مقابل جریان هوا قرار داده تا آب آن کاملا تبخیر گردد و هیچگونه آبی نداشته باشد. سپس آنها را در ظرفی شیشه‎‎‎ای ریخته، بر روی آنها عسل بریزید تا سطح توت فرنگی‎‎‎ها را کاملا بپوشاند. سپس ظرف را یک هفته در یخچال قرار داده پس از آن آماده خوردن است. در موقع سرو کردن، یک مقدار هل آسیاب شده، روی آن بپاشید. می‎‎‎توانید لای توت‎‎‎فرنگی‎‎‎ها، پودر چهار مغز بریزید.

مربای زردآلو، آلبالو، گیلاس و تمشک را هم به همین روش درست کنید.

 ۲- حلوای مخصوص : مواد لازم

· خرمای مرغوب بدون هسته ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ گرم (یک جعبه )

· مغز گردوی تازه ۱۵۰ گرم

· آرد جوانه ی گندم ۲۰۰ گرم

· دارچین ساییده یک قاشق غذا خوری سر صاف

· هل ساییده یک قاشق مربا خوری 

پودر نارگیل و پسته از هر کدام یک قاشق غذا خوری (برای تزئین)

روغن زیتون طبیعی ۲تا ۳ قاشق غذا خوری در صورت تمایل

طرز تهیه : مغز گردو و دارچین و هل سبز را آسیاب کرده با آرد جوانه ی گندم خوب مخلوط کنید، پس از آن ، مواد تهیه شده را در یک ظرف چینی با خرما مخلوط کنید و خوب ورز دهید تا خمیر نسبتا”سفتی به دست آید. اگر مواد آماده شده خیلی سفت شود ، میتوانید چند قاشق گلاب به آن اضافه کنید تا رقیق شود. در صورت تمایل ، چند قاشق غذا خوری روغن زیتون به خمیر اضافه کرده و دوباره آن را ورز دهید تا خمیر نرم و براقی به دست آید. مواد به دست آمده را در یک دیس مناسب پهن کنید و روی آن پودر پسته و نارگیل بپاشید و در آخر، روی دیس را با سلفون بپوشانید و آن را در یخچال نگهداری کنید ودر موقع لزوم از آن استفاده نمایید.

۳- سالاد مخصوص : مواد لازم : برای تهیه ی سالاد مخصوص به شرح زیر است:

هویج، کاهو، خیار بوته ای، انواع کلم ( کلم برگ سفید و قرمز، گل کلم، کلم قمری و بروکلی) به مقدار لازم.

سبزیجات معطر (نعناع، ریحان، ترخون، مرزه و جعفری و ساقه ی کرفس) به مقدار لازم

جوانه گندم ۳ قاشق غذا خوری

پیاز کوچک یک عدد

مغز بادام خام ۱۰ عدد

سیب درختی یک عدد

کشمش شسته شده یک قاشق

کنجد خام با پوست یک قاشق

پونه ی کوهی یک قاشق مربا خور

لیمو ترش تازه (بندری یا شیرازی)

روغن زیتون طبیعی ۳ تا ۴ قاشق سوپ خوری

نمک طبیعی به مقدار لازم

طرز تهیه : همه ی مواد را ریز خرد کرده و یا درشت رنده کنید و در ظرف چینی یا لعابی بریزید و سپس جوانه ها را به آن اضافه کنید. کمی نمک و لیمو ترش تازه و روغن زیتون روی آن بریزید و خوب مخلوط کنید.

این سالاد مخصوص برای نارسایی کلیه و دفع پروتئین بسیار مفید است↑

 ۴- سوپ کرفس : مواد لازم : برای تهیه ی سوپ کرفس به شرح زیر است.

· ساقه ی کرفس ضخیم و سبز ۳تا۴ عدد

· ساقه ی ترد کرفس ۱تا ۲ عدد

· جوانه ی ماش ۲ قاشق غذا خوری

· سیر متوسط یک حبه

· خیار بوته ای ۱ عدد

· جعفری ۲۰ شاخه

· مغز گردو ۵ عدد

· هویج فرنگی کوچک ۱ عدد

· لیمو ترش تازه به مقدار دلخواه

· روغن زیتون ۳ تا ۴ قاشق سوپ خوری

· نعناع خشک ۱ قاشق مربا خوری

· نمک طبیعی به مقدار لازم

طرز تهیه : ابتدا ساقه های ضیخم کرفس را آب بگیرید و در یک ظرف چینی یا لعابی بریزید، بعد ساقه ی ترد کرفس و هویج و خیار را رنده کرده و پس از آن، جعفری را خرد کنید و در آخر، سیر را رنده کرده و با بقیه ی مواد مخلوط کنید. و هم بزیند. مقداری نمک به آن اضافه کنید و گردو و روغن و نعناع خشک را روی سوپ بریزید و بعد میل کنید و خوب بجوید.

 ۵- خوراک مخلوط : مواد لازم : برای تهیه ی خوراک مخلوط به شرح زیر است:

هویج فرنگی متوسط ۱ عدد

ساقه ی ترد کرفس ۱ شاخه

جوانه ی گندم ۱ قاشق غذا خوری

جوانه ی عدس ۲ قاشق غذا خوری

جوانه ی ماش ۲ قاشق غذا خوری

کاهو ۴ برگ متوسط

مغز بادام خام ۱۰ عدد

مغز گردو خام ۲ عدد

مغز پسته خام ۱۰ عدد

مغز فندق خام ۱۰ عدد

جعفری خرد شده ۴ قاشق غذا خوری

گوجه فرنگی رسیده ۱ عدد

پونه ی کوهی یا نعناع خشک ۱ قاشق مربا خوری

سیر متوسط ۱ حبه

کشمش شسته شده ۱ قاشق سوپ خوری

روغن زیتون طبیعی نصف استکان

لیمو ترش تازه به مقدار لازم

پودر نارگیل ۱ قاشق غذا خوری

آب زعفران ۱ قاشق مربا خوری

طرز تهیه : همه ی مواد (به جز کشمش ، پودر نارگیل ، لیو ترش و پونه) را با هم مخلوط و چرخ کنید ، سپس نمک به آن اضافه کرده و خوب مخلوط نمایید. پس از آن ، مواد تهیه شده را در در یک ظرف چینی ریخته با پودر نارگیل و پ.نه و روغن زیتون تزئین کنید و در آخر ، آب زغفران را روی آن بریزد و بعد میل نمایید.

 ۶- حلوای مخصوص جوانه ی گندم : مواد لازم

رطب سیاه بدون هسته یک کیلو گرم

آرد جوانه ی گندم پنج قاشق غذا خوری

ارده یک لیوان

پودر گردو پنج قاشق غذا خوری

پودر نارگیل یک قاشق غذا خوری

وانیل نصف قاشق چای خوری

هل سبز ساییده یک قاشق مربا خوری

طرز تهیه : ابتدا پودر جوانه ی گندم را به همراه هل ساییده و پودر گردو، در داخل مخلوط کن ریخته، کاملا” مخلوط کنید. سپس در ظرفی مناسب، خرما و ارده را کاملا” با یکدیگر مخلوط نمایید، به طوری که همانند خمیر معمولی، یکنواخت شود. در هنگام مخلوط کردن، مخلوط جوانه ی گندم، هل و پودر گردو را به مرور به آن اضافه کنید، آنگاه آنرا در یک دیس با بشقاب مناسب پهن کرده، روی آنرا با پودر نارگیل، تزئین نمایید. این حلوا یک دسر فوق العاده و بسیار انرژی زا است.

 ۷- حلیم جوانه گندم : مواد لازم :

جوانه ی گندم ۱۰۰ گرم

مغز گردو ۵۰ گرم

ارده ۲ قاشق غذا خوری

عسل ۱ قاشق غذا خوری

دارچین ۱ قاشق چای خوری

آب زعفران ۱ قاشق مربا خوری

طرز تهیه : ابتدا جوانه ی گندم و مغز گردو را چرخ کرده و پس از آن، با یک قاشق ارده مخلوط کنید و در یک پیش دستی برگی شکل پهن کنید و با نوک قاشق آن را حالت دهید. سپس یک قاشق عسل روی مواد تهیه شده، بریزید به گونه ای که همه جای آن را بپوشاند. بعد ارده ی باقی مانده را روی عسل بریزید و در آخر دارچین را روی ارده بپاشید و آب زغفران را به آن اضاف کنید.

۸- دلمه فلفل و دلمه گوجه فرنگی : مواد لازم :

· فلفل دلمه ی و گوجه فرنگی ۲۰۰ گرم

· جوانه ی گندم ۴ تا ۵ قاشق غذا خوری

· جوانه ی ماش ۴ تا ۵ قاشق غذا خوری

· مغز گردو ۱۰۰ گرم

· هویج فرنگی متوسط ۱ عدد

· سبزیجات معطر خرد شده ۴ قاشق غذا خوری

· پیاز کوچک ۱ عدد

· ساقه ی ترد و کوچک کرفس ۱ شاخه

· سیر متوسط ا حبه

· نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم

· لیمو ترش تازه به مقدار لازم

· روغن زیتون ۲ تا ۳ قاشق سوپ خوری

· آب زغفران ۱ قاشق مربا خوری

طرز تهیه : ساقه ی کرفس، هویج، مغز گردو، جوانه ها و سیر را چرخ کنید و پس از آن، پیاز را به صورت ریز خلال و سپس سبزیجات را به آن اضافه کنید و در آخر، لیمو ترش و روغن زیتون و آب زغفران و نمک و فلفل را به آن ها بیفزایید و خوب هم بزنید تا یکنواخت شود. در این مرحله، داخل فلفل و گوجه فرنگی را خالی و از مواد موجود پر کنید و درب فلفل و گوجه فرنگی را بگذارید و به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال نگهدارید و بعد آن را همراه با لیمو ترش تازه میل کنید.

 ۹- دسر کدو حلوایی :

برای سلامتی جسم و خشکی پوست و ناراحتی مغز و اعصاب و …… مفید است.

مواد لازم

کدو یک کیلو گرم

عسل دو قاشق غذا خوری

هل سبز ساییده یک مثقال

گلاب چهار قاشق غذا خوری

زعفران ساییده دو گرم

مخلوط خلال پسته یا بادام و پودر نارگیل مجموعا” چهار قاشق غذا خوری

دارچین یک قاشق چای خوری

طرز تهیه : کدو حلوایی را به قطعات مناسب تقسیم کرده ، آنها را بخارپز کنید ، سپس زعفران را با گلاب مخلوط نموده و به همراه عسل ، هل ساییده و دو قاشق مخلوط خلال پسته یا بادام و پودر نارگیل به کدو حلوایی بخارپز شده ، بیفزایید. آنگاه انها را کاملا” با یکدیگر مخلوط نمایید تا یکنواخت شود. ظرف را تکان دهید تا سطح مواد صاف شده ، سپس دو قاشق از مخلوط خلال پسته یا بادام و پودر نارگیل و دارچین را روی دسر ریخته ، آنرا به مدت چند ساعت در یخچال بگذارید تا خودش را بگیرد. (صبح بصورت ژلاتین در می آید) مصرف کنید.

 ۱۰- جوانه ی گندم : مواد لازم:

گندم تازه با پوست ۳۰۰ گرم

کیسه ی نخی سفید و کاملا” تمیز یک عدد

طرز تهیه : گندم را تمیز کرده، شسته و با آب ولرم به مدت ۴۸ ساعت خیس و هر روز آب آن را نیز عوض کنید. به محض آن که گیاهک گندم، سفیدک زد و شروع به ریشه زدن نمود، آن را تمیز بشویید و در یک کیسه ی نخی ریخته و کیسه را مرطوب نمایید. پس از ۲۴ ساعت، جوانه یا ریشه ی گندم را به خوبی خواهید دید. در این حال میتوانید هر روز چند قاشق از آن را به سالاد خود اضافه کرده ، میل کنید.

این جوانه سرشار از ویتامین E بوده، برای رفع اختلالات ماهانه ی خانم ها، ضعف تخمدان و تخمک گذاری و زیبایی و طراوت پوست و جلوگیری از سفید شدن و ریزش مو فوق العاده مفید بوده، همچنین برای ضعف غدد جنسی در آقایان بسیار سودمند، در واقع ضد نازایی و ناباوری است.اگر جوانه گندم را با لیمو ترش و روغن زیتون طبیعی مصرف شود، بیشترین اثر را در پی خواهد داشت.

توجه : برای رشد بیشتر جوانه ی گندم ، میتوانید هر روز با آب پاش ، کیسه ی نخی ای را که جوانه ها در آن ریخته اید ، مرطوب کنید.

۱۱- جوانه ی جوی دو سر : مواد لازم:

جوی دو سر ۵۰۰ گرم

کیسه ی نخی سفید و کاملا” تمیز یک عدد

طرز تهیه : جوی دو سر را تمیز کرده ، شسته و با آب ولرم به مدت ۴۸ ساعت خیس و هر روز آب آن را نیز عوض کنید. به محض آن که گیاهک جو، سفیدک زد و شروع به ریشه زدن نمود، آن را تمیز بشویید و در یک کیسه ی نخی ریخته و کیسه را مرطوب نمایید. پس از ۲۴ ساعت ، جوانه یا ریشه ی جو را به خوبی خواهید دید. در این حال میتوانید هر روز چند قاشق از آن را به سالاد خود اضافه کرده ، میل کنید.

توجه : برای رشد بیشتر جوانه ی جو، میتوانید هر روز با آب پاش ، کیسه ی نخی ای را که جوانه ها در آن ریخته اید ، مرطوب کنید.

جوانه ی جوی دو سر بین همه ی جوانه ها، خوش مزه ترین است و میتوان آن را همراه با سالاد فصل به میزان ۵ تا ۷ قاشق غذا خوری میل کرد. این جوانه، حاوی بیشترین ویتامین های گروه B و برای ناراحتی اعصاب و ناراحتی پوست و مو مفید است.

برنامه رژیم گیاهخواری به صورت خام را از ما تهیه کنید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.