۱۳- طبخ سالم ماهی بخارپز با ادویه مخصوص

ماهی ادویه خورده

نکاتی که بهتر است در طبخ ماهی رعایت شود

برای طبخ ماهی بهتر است از ماهی های جنوب، مثل ماهی شوریده، ماهی حلوای سفید، ماهی حلوای سیاه، ماهی سرخو، ماهی حلوای بندری، ماهی شیر و… استفاده کنید. روشی که توصیه می شود، بخارپز کردن غذاست که هم بسیار ساده است و هم در مدت زمان کمتری نیز آماده میشود. با این روش، ارزش غذایی مواد حفظ و با اضافه نمودن ادویه جات مفید و خوش طعم، غذا بسیار خوشمزه، لذیذ، خوش رنگ و خوش عطر می شود. در واقع، هنر این گونه آشپزی است که انسان با حداقل هزینه بتواند غذاهای متنوع را که حاوی انواع مواد غذایی مفید است، تهیه کند و در عین حال، سلامتی خود را نیز کاملا” حفظ نماید.

طرز آماده کردن انواع ماهی : ابتدا ماهی را تمیز شسته و پوست آنرا بکنید، پس از آن، آبشش ها و چشم آنرا جدا کنید و در آخر، محتوای شکم ماهی را در آورید و آنرا خوب بشویید. سپس در صافی قرار داده تا آب آن کشیده شود. بعد مقداری نمک و یک تا دو حبه سیر را رنده کنید و به بدن و شکم ماهی بمالید.

– ادویه ی مخصوص ماهی : مواد لازم.

· دارچین ۵۰ گرم

· زنجبیل ۱۵ گرم

· زردچوبه ۲۵ گرم

· هل سبز ۲۵ گرم

· زغفران ۵ گرم

· زیره ی سیاه ۲۵ گرم

· فلفل سیاه ۵ گرم

· میخک ۵ عدد

همه ی این ادویه جات را ساییده و خوب با هم مخلوط نمایید و در نمکدانی که دارای سوراخ های گشاد است، بریزید و سپس از آن استفاده نمایید.

طریقه ی طبخ ماهی بخارپز :

ابتدا یک عدد پیاز متوسط را خلال ریز کنید و در کف ماهی تابه ی درب دار بریزید. پس از آن، علاوه بر نمک و سیری که قبلا” به ماهی افزوده اید، ادویه جاتی را که از قبل آماده کرده اید، بر روی آن بپاشید به طوری که همه جای ماهی را بپوشاند. آن گاه ماهی را به آرامی در ماهی تابه و بر روی خلال پیاز قرار دهید. سپس پنج قاشق غذا خوری روغن زیتون در ماهی تابه ریخته و درب آنرا ببندید و روی اجاق قرار دهید و شعله ی آنرا کاملا” کم کنید تا آب موجود در بدن ماهی به مرور بخار شود. حدود ۲۵ تا ۳۰ دقیقه بعد غذا آماده است. در این حالت، آب ماهی بخار می شود و فقط روغن در ته ظرف می ماند. ماهی را در دیس چینی بگذارید و آنرا با جعفری، لیمو ترش تازه و زیتون تزئین کنید و مقداری پودر گردو نیز به آن اضافه نمایید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.