۵۹- علائم بیماری MS و روش درمان با غذا و داروی گیاهی

زیتونکدو تنبل

دو بینی، مورمور شدن انگشتان دست یا پا، بی حس شدن و کرخ شدن بعضی انگشت های دست یا پا، حالت برق گرفتگی لحظه ای در بدن، یخ زدگی قسمتی از بدن، داغ شدن قسمتی از بدن، عدم هماهنگی اعضاء‌ خصوصا پاها هنگام راه رفتن، عصبی شدن بی مورد، خواب زیاد، لخت شدن بدن، تنبلی و بی حسی، خستگی زودرس، ضعف عمومی بدن، اسپاسم ماهیچه ای، عدم هماهنگی بین کلمات در سخن گفتن،‌ سنگینی سر و بدن، دفع بیش از حد ادرار نسبت به دیگران، دیر هضم شدن غذا، حساس و زود رنج شدن، یبوست مزاج، دیدن کابوس در بعضی افراد، علاقه به خوردن غذاهای سردی بخش (اسیدی)‌ مانند لبنیات مخصوصا ماست و بستنی،‌ در صورت پیشرفت بیماری عدم کنترل ادرار، یا از دست دادن کامل بینایی، عدم تحمل هوای گرم و آب گرم، عدم تحمل آب سرد و هوای سرد کم شدن میل جنسی، در صورت داشتن همبستری ضعف شدید خصوصا در آقایان، زود انزالی در آقایان، افسردگی و خودخوری، انزوا طلبی و گوشه گیری، نداشن تعادل، داشتن لرزش هنگام حرکت، یاری نکردن‌ ‌ ماهیچه های پا هنگام راه رفتن، سرما سرما شدن استخوانهای بدن خصوصا پاها.
انواع بیماری MS
بیماران ( MS ) را می توان به دو گروه عمده تقسیم کرد:
۱ـ بیمارانی که ابتدا از طریق بینایی مورد حمله قرار می گیرند.
۲ـ‌ بیمارانی که ابتدا از طریق پا مورد حمله قرار می گیرند.
گروه اول:
این نوع بیماران اگر سریع تشخیص داده شوند, بسرعت به درمان جواب می دهند, و در مدت زمان کوتاهی بهبودی کامل به لطف خداوند متعال حاصل می شود.
این گروه بیماران باید از خوردن بستنی و مواد غذایی یخ زده و سرد مطلقاً پرهیز نمایند
گروه دوم:
این نوع بیماران نیز اگر سریع تشخیص داده شوند به درمان جواب خوبی را می دهند و اگر در درمان کوتاهی شود, این گروه در معرض حملات متعددی قرار می گیرند و هر چقدر که این حملات ادامه یابد, درمان نیز به همان نسبت دشوارتر می شود.
بیماران باید بیشتر رعایت کنند تا سریعتر درمان شوند. ضمنا اگر بیمار علت بیماری خود را بداند می تواند به راحتی با این بیماری کنار آمده و آن را درمان کند و سلامتی خود را هر چه سریعتر بدست آورد.

حال علت این بیماری را برای عزیزان شرح می دهم.
چه کسانی دچار بیماری MS می شوند؟
عموما دو گروه از اشخاص دچار این بیماری ( MS ) می شوند:
۱ـ‌ گروه اول:‌
این نوع افراد عموما اشخاصی هستند فوق العاده حساس, زودرنج و عصبی و با کمترین ناملایمات از حالت عادی خارج شده و تعادل خود را از دست می دهند و ساعت ها فکر خود را مشغول کرده و به خود و دیگران پیله می کنند.
۲ـ گروه دوم:
افرادی هستند که از نظر ژنتیک دارای طبع سردی بوده و مدام از غذاهای سردی بخش (غذاهائی با pH اسیدی) به حد وفور استفاده می کنند و علاقه زیادی به خوردن ترشی, سرکه, تمبر هندی,‌ ماست,‌ قره قورت و امثالهم دارند.
حال این دو گروه افراد را مورد بررسی و مطالعه دقیق قرار می دهیم تا علت های این بیماری دقیقا مشخص شود و سپس به درمان این بیماری لاعلاج و یا صعب العلاج از نظر علم پزشکی روز (مدرن) که شناخته شده نیست می پردازیم,‌ تا شما عزیزان متوجه شوید که این بیماری غیر قابل علاج از نظر پزشکی، در واقع علاج پذیر بوده و می توان آن را به لطف خداوند درمان کرد.
البته هر چه سریعتر شناخته شود به همان نسبت به درمان سریعتر جواب می دهد و شخص از این گرفتاری نجات پیدا می کند.

روش درمان برای بیماری ام اس از نظر استاد خدادادی

بهار نارنج

 وقتی که از بهبود بیماری صبحت می شود، منظور استفاده از داروهای رنگارنگ نیست، بلکه از بین بردن علت بیماری است. روشی که برای بهبودی این بیماری پیشنهاد می شود، برمبنای علم فیزیولوژی و بیوشیمی استوار است.
روش درمان این بیماری، متعادل کردن اسید و باز در بدن است و این امر با نوع غذا تحقق می پذیرد. برای نمونه اگر بیمار ام اس، به مدت دست کم ۳ روز، از سیب زمینی آب پز، ماست، ترشی، ماهی، عدس پلو، دوغ، قارچ و سایر غذاهای سردی بخش یا اسیدی استفاده کند، حالش رو به وخامت می گذارد و دچار حمله می شود. پیشنهاد می شود پزشکان محترم هم این نوع غذاها را آزمایش کنند تا باور نمایند که بیماری با غذا مرتبط است و با مصرف غذاهای اسیدی یا سردی بخش بیمار مبتلا به ام اس دچار حمله می شود.
روشی که پیشنهاد می شود، حاصل سال ها آزمایش روی بیماران است. بسیاری از بیماران که به روش استاد خدادادی این دانشمند گرامی عمل کرده اند، به زندگی طبیعی خویش باز گشته اند و در نهایت سلامت و تندرستی زندگی می کنند.
هفت اصل بهبودی بیماری ام اس :
۱- پاکسازی بدن از مواد زائد و سمی؛
۲- عدم استفاده از غذاهای مضر؛
۳- استفاده از غذاهای با طبیعت گرم و انرژی زا؛
۴- استفاده از معجون های مقوی و گیاهی؛
۵- نرمش و ورزش مناسب؛
۶- نداشتن یبوست مزاج ( روزانه دو بار اجابت مزاج )؛
۷- مراقبه و داشتن افکار مثبت و سازنده؛
حال به تفصیل این هفت اصل می پردازیم :
اصل اول : پاکسازی، ابتدایی ترین و اصولی ترین کاری است که باید انجام داد تا جسم و روح آماده ی روش های بعد شوند. باید ابتدا افکار پوسیده که نتیجه اش حساسیت و زود رنجی است کنار گذاشت و نگاه تازه ای را جایگزین کرد. سپس مواد زائدی که براثر سال ها جدال با خویشتن و استفاده از غذاهای بی محتوا در وجود انسان ته نشین شده است را با تحول فکری دور ریخت و درون را از تمام مواد زائد پاکسازی کرد.
برای دفع سریع این سموم بهتر است که روزی ۶ لیوان آب خنک، نیم ساعت قبل و دو و نیم ساعت بعد از غذا میل شود. با نوشیدن آب، پلاسما رقیق می شود و آنزیم ها به راحتی می توانند سموم و مواد زائد را دفع کنند.
اصل دوم : استفاده از غذاهای مضر موجب انواع بیماری های رنگارنگ در جامعه می شود. این نوع مواد غذایی را نباید بیماران ام اس استفاده کنند، چون تعادل روحی و روانی آنان به هم ریخته، دچار حملات مکرر خواهند شد.
غذاهای مضر و عوامل تشدید کننده بیماری ام اس : عبارتند از :
چای، قهوه، نسکافه، سرخ کردنی، قند وشکر و هر چیزی که با قند وشکر تهیه شده باشد، لبنیات، ترشیجات سرکه، برنج سفید، سیب زمینی، عدس، شور، نمک زیاد، غذاهای چرب و پر حجم ( کله و پاچه )، آش رشته، ماکارونی، لازانیا، انواع نوشابه های صنعتی و گازدار، مرغ ماشینی، خروس، گوشت گاو و گوساله، سیرابی، غذاهای فریز شده، غذاهای زودپز شده، غذاهای سردی بخش، مشروبات الکلی، انواع بستنی، آب یخ، میوه های ترش و کال، غذاهای کنسرو شده و فست فودها. پرخوری، گرسنه ماندن، هوای آلوده و کثیف، دخانیات و …. نیز بسیار مضر است و بیماری را تشدید می کند.
اصل سوم : برای بهبودی این بیماری، در مرحله سوم، بهترین کاری را که می توان انجام داد، استفاده از غذاهای مناسب و انرژی زا برای کنترل بیماری است. غذاهایی مانند عسل و قند های طبیعی که به سرعت جذب مغز می شود و برای جذب آن ها نیاز به انسولین نیست، برای نورون های مغزی بسیار مفیدند و انرژی لازم را به بیمار می دهند.
اصل چهارم : استفاده از معجون های گیاهی که به طور معمول در طول هفته در زندگی روزمره مورد استفاده قرارمی گیرند؛ مانند هل، دارچین، زنجبیل، جین سینگ، چلغوز و ….
اصل پنجم : استفاده از نرمش و ورزش مناسب، به ویژه شنا، باعث می شود که آمادگی بدن افزایش یابد و جریان گردش خون سهل تر شود. در نتیجه مواد غذایی لازم به همه ی اندام ها و سلول ها می رسد.
اصل ششم : نداشتن یبوست مزاج به بیمار کمک خواهد کرد تا تعادل از دست رفته ی خویش را به دست آورد.
اصل هفتم : داشتن مراقبه و افکار مثبت برای بیماران ام اس ضروری است تا عقده های چندین ساله را که در وجودشان انباشته شده است دور بریزند و درون را از همه ی زشتی و تاریکی ها پاک کنند. بیشتر این نوع بیماران پیوسته در گیر مسائل گذشته اند و وجود خود را مثل خوره می خورند و نابود می کنند.
برنامه غذایی هفتگی برای بیماران ام اس
وعده های غذایی
ایام هفته صبحانه
انواع مرباجات خام + یک لیوان شیر بادام یا نکتار میوه جات فصل

ایام هفته ناهار شام

شنبه

ناهار کباب گوشت بوقلمون نر + سبزیجات گرم ( نعناع، جعفری، ترخون و مرزه )

شام کنجد با پوست ۱۰۰ گرم + ۷ عدد خرمای رطب + ۱ عدد میوه رسیده و شیرین فصل
یکشنبه 

ناهار شوید پلو با زیره ی سیاه و زعفران + خرمای رطب یا کشمش

شام ۵ قاشق غذاخوری ارده + ۱ قاشق غذاخوری عسل طبیعی + ۱ قاشق غذاخوری پودر بادام + یک عدد میوه ی شیرین فصل
دوشنبه

ناهار  ۱۵۰گرم نخود سفید + ۱۰۰ گرم گندم با پوست + ادویه جات گرم ( هل، دارچین، زنجبیل، زعفران و کمی زیره ی سیاه ) و نمک به مقدار کم

شام ۵ قاشق غذاخوری ارده + ۷ تا ۱۰ عدد خرمای رطب + ۱ قاشق غذاخوری پودر نارگیل + ۱ قاشق چای خوری دارچین ساییده
سه شنبه 

ناهار کباب گوشت بوقلمون نر + سبزیجات گرم ( نعناع، جعفری، ترخون و مرزه )

شام مغز بادام، مغز فندق و مغز پسته ی خام مجموعا” ۵۰ گرم + ۷ عدد خرمای رطب + ۱ عدد میوه ی رسیده شیرین فصل
چهارشنبه

ناهار سبزی پلو با سیر تازه + خرما و کشمش گرم شده در روغن کنجد

 شام یک سیخ گوشت تازه ی شتر کباب شده با سبزیجات گرم میل شود
پنجشنبه

ناهار سبزی پلو با سیر + ۱۵۰ گرم گوشت سینه ی بوقلمون + ادویه جات گرم بخار پز شده کنجد با پوست ۱۰۰ گرم + ۷ عدد

شام خرمای رطب + ۱ عدد میوه ی فصل رسیده و شیرین
جمعه

ناهار آبگوشت گوسفند تازه + نخود و گندم با پوست + ادویه جات گرم و کمی زعفران و ۱ عدد لیمو عمانی ۵ قاشق غذاخوری ارده + ۷ تا ۱۰ عدد

شام خرمای رطب + ۱ قاشق غذاخوری پودر نارگیل + ۱ قاشق چای خوری دارچین ساییده

توجه : بیماران می توانند از فرآورده های حیوانی نظیر گوشت گنجشک، کبوتر، شتر و بوقلمون استفاده کنند. طبع این گوشت ها گرم است و در بهبودی این بیماری نقشی موثر دارند.

معجون مخصوص انرژی زا : مواد لازم : همه ی مواد باید خام و تازه باشند.
o بادام، پسته فندق، کنجد، بادام هندی، مغز چلغوز، پودر نارگیل از هر کدام ۱۰۰ گرم
o آرد جوانه گندم – ۱ لیوان
o زعفران – ۱ مثقال
o دارچین – ۵۰ گرم
o زنجبیل – ۲ مثقال
o هل سبز ساییده – ۵ مثقال
o ریشه ی جین سینگ – ۵۰ گرم
o عسل – ۱ کیلو
o شیره ی خرما یا انگور – یک لیوان

طرز تهیه : همه ی مواد را آسیاب کرده ، با آرد جوانه ی گندم خوب مخلوط کنید و سپس عسل و شیره را به مرور به مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مخلوط و یکنواخت شود. از این معجون روزی ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری میل کنید.
خوراکی ها و نوشیدنی های میان وعده
بیماران می توانند بین وعده های غذایی اصلی از انواع نکتار میوه جات با عسل، میوه های رسیده و شیرین فصل، خرمای رطب و نوشیدنی های گرم ( توصیه می شود با عسل میل شود) استفاده کنند تا دچار کمبود انرژی نشوند.
دم کرده های مناسب برای بیماران ام اس
۱- یک قاشق مربا خوری دارچین ساییده و نصف قاشق چای خوری زنجبیل ساییده را در قوری چینی ریخته، با ۲ لیوان آب جوش به مدت ۳۰ دقیقه با حرارت ملایم دم کنید، سپس با عسل شیرین نموده، میل نمایید.
۲- دو قاشق غذاخوری ملیس ( بادرنجبویه ) و یک قاشق مرباخوری گل لاواند ( اسطوخودوس) را در قوری چینی ریخته با دو و نیم لیوان آب جوش به مدت ۳۰ دقیقه دم کنید و با عسل شیرین کرده میل نمایید.
۳- دو قاشق غذاخوری گل بابونه و ۳ لیوان آب جوش را در قوری چینی به مدت ۳۰ دقیقه دم کرده ، با عسل شیرین نمایید و میل کنید.
۴- یک قاشق غذاخوری گل بهار نارنج و ۳ عدد هل سبز را خرد کرده، با ۲ لیوان آب جوش به مدت ۳۰ دقیقه در قوری چینی دم کرده، سپس با عسل شیرین کرده، میل نمایید.
۵- دو قاشق غذاخوری ناخنک خرد شده و۳ عدد هل سبز خرد شده را با دو و نیم لیوان آب جوش در قوری چینی به مدت ۳۰ دقیقه دم کرده، با عسل شیرین نمایید و میل کنید.
۶- دو قاشق مرباخوری والرین و ۲ عدد هل سبز خرد شده را با ۲ لیوان آب جوش در قوری چینی به مدت ۳۰ دقیقه با حرارت ملایم دم کرده، سپس با عسل شیرین نمایید و میل کنید.
توصیه های غذایی و استفاده از گیاهان برای بر طرف کردن یبوست به طریقه زیر می شود عمل نمود:
۱- غذا را خوب بجوید و دو لقمه قبل از سیر شدن، دست از غذا بکشید تا احساس سبکی کنید. و همچنین هیچ نوع مایعاتی را همراه غذا مصرف نکنید.
۲- صبح ناشتا یک لیوان آب جوش آماده کنید، دو قاشق مربا خوری قدومه ی شیرازی پاک شده به آن بیافزایید و به آرامی هم بزنید تا لعاب دهد، سپس یک قاشق غذاخوری عسل به آن بیافزایید و به آرامی به هم بزنید تا حل شود. سپس آن را به آرامی و جرعه جرعه میل نمایید.
۳- صبح ناشتا یک لیوان آب و یک قاشق غذاخوری عسل و یک چهارم لیوان خاکشیر و بارهنگ جوشیده را خوب مخلوط کرده، جرعه جرعه میل کنید تا دچار یبوست مزاج نشوید و تعادل لازم را به دست آورید.
طرز تهیه خاکشیر و بارهنگ جوشیده : ( ابتدا خاکشیر و بارهنگ را ریگ شور کنید و سپس روی اجاق قرار دهید تا یک جوش بخورد، سپس آن را کنار بگذارید تا خنک شود. بعد مورد استفاده قرار دهید)
۴- سنا مکی – ۵۰گرم، گل ختمی – ۵۰گرم، تخم گشنیز – ۵۰گرم، گل سرخ – ۲۵ گرم. همه را تمیز و مخلوط کنید و سپس آسیاب نمایید. هنگام یبوست مزاج یک قاشق مرباخوری از مواد را در یک لیوان آب گرم بریزید و بعد از ۵ دقیقه آن را میل کنید.

طرز تهیه ی غذاهای مفید برای ام اس ( M S )

مرباجات خام : مقداری از میوه جات خام فصل مانند سیب، موز، گلابی، زرد آلو، هلو و غیره را خرد کرده ( به مقدار نیاز ) همراه با ۱ قاشق مربا خوری عسل طبیعی و در صورت تمایل کمی آب لیمو ترش تازه میل کنید. هر روز از یک نوع میوه مربا درست کرده، میل کنید. در صورت تمایل می توانید به مربا، مقدار کمی هل ساییده و یا پودر نارگیل بیفزایید.
شیر بادام : ۱۲ عدد مغز بادام خام درختی را با آب گرم خیس کرده، سپس پوست بکنید. بادام ها را با اب سرد شسته با ۱ قاشق غذاخوری عسل طبیعی و ۱ لیوان آب خنک در مخلوط کن بریزید به مدت ۵ دقیقه به مرور مخلوط کنید. بعد ۳ تکه یخ را به شیر اضافه کرده، بعد از خنک شدن به آرامی میل کنید. نوشیدن شیر بادام روزانه ۱ تا ۲ لیوان موجب تنظیم الکترولیت های سلولی شده و بیمار تعادل روحی و روانی خود را به لطف خداوند سبحان به دست خواهد آورد.این نوشیدنی برای بیمارانی که دچار افسردگی و حساسیت و زود رنجی شده اند بسیار نافع است، کبد را پاکسازی میکند و برای کسانی که اشتها به غذا ندارند نیز مفید است. همچنین نشاط خاصی ایجاد می کند و باعث می شود تا پوست روشن و لطیف شود.
خوراک کباب بوقلمون مخصوص : مواد لازم : برای تهیه ی خوراک کباب مخصوص بوقلمون نر به شرح زیر است.
o بوقلمون تمیز شده، خرد شده و شسته شده ۱ کیلو گرم
o پیاز درشت ۱ عدد
o آب لیمو ترش تازه ۲ قاشق غذا خوری
o روغن زیتون ۲ قاشق غذا خوری
o آب زعفران ۲ قاشق غذا خوری
o نمک به مقدار لازم
 طرز تهیه : ابتدا بوقلمون را خوب بشویید و سپس آنرا خرد کنید و در صافی قرار دهید تا آب آن به طور کامل تخلیه شود. بعد از آن، زعفران و لیمو ترش خوب مخلوط کنید و به مدت نیم ساعت در یخچال قرار دهید. آنگاه آنرا به سیخ زده و روی اجاق قرار دهید تا کباب شود و پس از آماده شدن، آنرا میل کنید. این غذا بسیار مقوی است و برای افرادی که از طبع سرد بر خوردارند، خیلی مفید است.
آبگوشت مخصوص : برای ۵ – ۶ نفر : مواد لازم : برای بیماری ام اس مفید است.
o گوشت سر سینه ی گوسفند – ۵۰۰ گرم
o دنبه – ۱۰۰ گرم
o قلم گوسفند – ۱ عدد
o نخود سفید – ۲۰۰ گرم
o پیاز متوسط – ۱ عدد
o زعفران ساییده – نصف قاشق چای خوری
o هل، دارچین، زنجبیل و زرد چوبه – مجموعا” ۱ قاشق مربا خوری
o نمک – به مقدار لازم
o آب – ۴ لیوان
o مغز لیمو عمانی – ۴ عدد
 طرز تهیه : ابتدا گوشت، قلم و دنبه را تمیز شسته، قلم را از وسط به دو نیم تقسیم کرده و آن را در یک ظرف مناسب قرار دهید ، سپس آب را به آن اضافه کرده، روی اجاق بگذارید تا بجوشد. بلافاصله بعد از جوشیدن، کف آن را جمع کنید و دور بریزید، سپس پیاز را خلال کرده، با مقداری ادویه جات به گوشت بیفزایید.
آن گاه نخود را خوب شسته و به مواد دیگر افزوده و اجازه دهید تا غذا به مرور بپزد و آماده شود. یک ربع مانده به آماده شدن غذا، بقیه ی اودیه، نمک و مغز لیمو عمانی را به آن اضافه کرده، صبر نمایید تا عطر در فضای آشپزخانه پخش شود. پس از آماده شدن غذا، دنبه را با کمی آبگوشت در ظرف جداگانه ای کوبیده، به آن افزوده، با نان سنگک میل کنید.

 عرقیات غلیظ و سایر داروهای گیاهی و برنامه غذایی و پرهیزات غذایی MS تحت عنوان بسته سلامتی با بروشور مصرف را از ما تهیه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.