۳۸- نوشیدنی های سرد و خنک و مفید

 عبارتنداز :

آب، آبمیوه، شیر بادام، شیر فندق، شیر گردو، شیر پسته، شیر چهار مغز، شربت عسل همراه آب و لیمو ترش تازه، شیر مغز تخمه ی آفتاب گردان خام، مغز تخمه ی کدوی خام، آب سبزیجات و ده ها نوشیدنی گوارا و خوش طعم دیگر.

آب :

 شش بار صبح ظهر شب نیم ساعت قبل از غذا (سلول معده آب را جذب می کند و جوش شیرین موجود در سلول معده با آب ترکیب شده تولید موسیلین می کند یا همان لعاب که از بزاق ترشح میشود و دیواره داخلی معده را می پوشاند و اسید به معده نفوذ نمی کند) و دو و نیم ساعت بعد از غذا (۲۰ دقیقه بعد از اولین لقمه حرکات معده شروع شده غذا را چلانده دو و نیم ساعت بعد که آب می نوشید ، شیره تولید شده را طوری غلظت می دهد که دریچه پیلوت باز شده زیرا محرک شیمیائی می خواهد اگر غیر از این عمل کنیم صفرا عمل کرده و در گلو احساس ترشیدگی میکنیم در واقع صفرا دریچه پیلور یا پیلوت را تحریک می کند) در سه جرعه میل کنید.

طرز تهیه انواع شیر گیاهی » شیر بادام، شیر فندق، شیر گردو، شیر پسته، شیر چهار مغز، شیر مغز تخمه ی آفتاب گردان خام، شیر مغز تخمه ی کدوی خام برای تهیه ی یک لیتر شیر از مواد یاد شده، می توان ۵۰ گرم ( ۴۰ عدد ) از آن مواد مانند بادام خام و شیرین را به مدت چند دقیقه در آب جوش خیس کرده بعد پوست آن را کنده، سپس با آب خنک شسته و همراه با ۳ قاشق غذا خوری عسل و ۴ لیوان آب سرد در مخلوط کن ریخته و به مدت ۵ دقیقه مخلوط کنید تا شیر کاملا” سفید و چرب و شیرین به دست آید. آن گاه آن را به آرامی و جرعه جرعه میل کنید. این نوشیدنی بسیار نشاط آور است و به خصوص برای درمان بیماری های اعصاب و روان مفید است. بقیه ی شیرها نیز به همین ترتیب تهیه می شوند.

طرز تهیه ی شربت عسل :


یک قاشق غذا خوری عسل را در یک لیوان آب خنک ریخته و آن را به آرامی با چنگال هم بزنید، سپس یک عدد لیمو ترش تازه را از وسط ببرید و آب آن را به شربت اضافه نمایید و پس از آماده شدن، آن را همراه با چند تکه یخ به آرامی و جرعه جرعه میل کنید.

این نوشیدنی یکی از بهترین نوشابه هاست که سریعا” رفع خستگی کرده و مغز را فعال می کند، زیرا قند موجود در عسل به سرعت جذب سلول های مغز می شود و انرژی لازم را تولید می کند. نکته ی قابل توجه این که بدن انسان برای جذب قند عسل نیاز به انسولین ندارد و این یکی دیگر از شگفتی های عسل است.

طرز تهیه ی نوشیدنی ضد عفونی کننده:

  در یک لیوان آب سیب، آب یک عدد لیمو ترش تازه و یک قاشق مربا خوری عسل اضافه کنید، سپس آن را به تدریج و جرعه جرعه میل کنید تا همیشه سالم و با نشاط باشید. برای سلامتی و نشاط و داشتن پوست و چهره ای شاداب، میتوانید از آب سبزیجات مانند آب ساقه ی کرفس با آب سیب یا سبزیجات دیگر استفاده کنید. اکنون خود قضاوت کنید که چای بهتر است یا این قبیل نوشیدنی ها ؟

 مطالبی که عرض شد، رمز جوانی و شادابی و نشاط است، پس چرا از آن بهره نبریم؟


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.