۹۱- نکاتی مهم درباره دوران بارداری و شیردهی

نوزاد
 
۱- زنان اگر در دوران بارداری بیش از حد سردی بخورند مغز جنین دچار سردی بیش از حد می شود
۲- ویژگی نوزاد سرد »» فرزند به دنیا آمده خواب خواب است – کاملا پخمه – پف آلود- پوست سفید- موی سر کم و موی روشن کرکی- دهان شل دارد – شیر را زود برمی گرداند.
۳- ویژگی نوزاد گرم »» رنگ پوست تیره – موی تن پشمالو – موی سر بلند – بچه باهوش است.
۴- درمان سریع برگرداندن شیر مادر توسط نوزاد »» مالیدن روغن کنجد روی ملاج سر و معده طفل – خوردن گرمی جات توسط مادر
۵- درمان زردی نوزاد »» خوردن عرق کاسنی توسط مادر- خوابانیدن نوزاد روی برگ بید – خرفه ( خوردن و مالیدن عصاره آن روی زردی ) – حجامت پشت گوش نوزاد با خراشهای بسیار جزئی و آمدن چند قطره خون.
 البته راه حلی دیگری نیز وچود دارد و ما به مادران بارداری توصیه نموده ایم که یک ماه قبل از زایمان یک کپسول گیاهی که توسط دارو سازان گیاهی تولید شده است را باید هر روز میل کنند و تا یک ماه پس از زایمان ادامه دهند و حتما” نوزاد خود را با شیر خود تغذیه نموده و تجربه نشان داده است که زردی نوزاد بر طرف خواهد شد. 
۶- برای تسکین درد ناشی از در آوردن دندان اطفال »» ماساژ لثه های طفل با روغن زیتون.
۷- درمان بچه هایی که بد غذایند و بنیه قوی ندارند و ضعیف هستند »» خوردن ۱ قاشق غذاخوری خاکشیر با یک لیوان آب گرم به مدت ۲۱ روز.
۸- درمان اطفالی که دچار صرع و تشنج و فلج مغزی شده اند» روغن مالی ملاج سر نوزاد تا قبل از ۲ سالگی با روغن سیاه دانه و روغن بادام تلخ هفته ای یکی دو بار ( قبل از تشکیل کامل ملاج سر) اینکار باعث رشد مغزی – بهتر شیر خوردن – آرامش بخشی و رشد جسمی اطفال می شود.
۹- درمان بی اشتهایی اطفال »» روغن مالی ناف و شکم نوزادان با روغن کرچک و یا روغن سیاه دانه، اینکار همچنین باعث رفع نفخ، دل پیچه و قولنج نوزادان نیز می شود.
۱۰- درمان اطفالی که دچار ادرار سوختگی می شوند »» مالیدن آسیاب برگ گیاه مورد روی موضع – مالیدن روغن جامد روی موضع.
۱۱- درمان بچه هایی که زبانشان دیر باز می شود »» خوردن ۱ قاشق مربا خوری عسل روزانه – حریره بادام.
۱۲- درمان یبوست نوزادان »» مالیدن روغن زیتون روی شکم – گرم کردن شیر مادر (خوردن عسل و عرق رازیانه توسط مادر ) – می توان ۷ عدد انجیر را در آب خیس کرد و آبش را شبانگاه قطره قطره به نوزاد داد.
۱۳- درمان شب ادراری کودکان »» روغن مالی شکم و زیر شکم و مثانه با روغن کنجد و نیز خوردن غذاهای گرم مزاج ( اطفال به دلیل استفاده از پوشک در دوران نوزادی و رطوبت ناشی از آن مستعد پیدایش سردی در اندام تحتانی از جمله مثانه می شوند).
چهار مغز خام

 

خانم های باردار به موضوعات زیر در همین سایت نگاه کنید که برای آگاهی شما بسیار لازم است.

۱- غذا درمانی دوران بارداری – در فهرست شماره ۲۸

۲- زایمان طبیعی – در فهرست شماره ۲۷

۳- داروی غذایی مورد نیاز پس از زایمان – در فهرست شماره ۲۶

۴- غذای نوزادان و کودکان از ۷ ماهگی تا ۲ سالگی – در فهرست شماره ۲۰

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.