۱۱۴- انواع هپاتیت (اطلاعاتی در مورد انواع بیماری هپاتیت)

هپاتیت توسط ویروس های A ، B و نه A و نه B و ویروس دلتا ایجاد می شود. این بیماری بین حالت های یا بدون علامت تا حالت شدید متغیر است. بیماری می تواند به طرف مزمن شدن بروند و نواحی ای از بدن به غیر از کبد را مبتلا سازد. بعد از دوره کمون، زاد و ولد ویروس به حداکثر رسیده و به دنبال آن ویروس در مایعات و ترشحات بدن ظهور می یابد و تکروز سلول های کبدی، همراه با پاسخ التهابی همراه خواهد شد.
علل بیماری : انواع مختلف ویروس ها ایجاد هپاتیت می کنند، ولی شایع تر از همه A ، B ، C ، D ، E است.
– هپاتیت A از راه مدفوعی – دهانی منتقل می شود و عمدتا” به طرف مزمن شدن نمی رود.
– هپاتیت B از راه ترزیق منتقل می شود و می توانند به صورت مزمن در آید.
– هپاتیت C از راه ترزیق و انتقال خون آلوده منتقل می شود.
– هپاتیت E عمدتا” از راه دهانی منتقل می شود.
– هپاتیت D که انتقال ترزیقی دارد اغلب با نوع B همراه است.
۱- هپاتیت A : این نوع هپاتیت در میان مردم به نام یرقان شناخته می شود. بیماری شروعی ناگهانی دارد ، با علائم تب؛ بی حالی، بی اشتایی، تهوع و دل درد و بعد از چند روز علائم زردی نیز نیز بروز می کند. بروز بیماری به صورت اشکال بدون نشانه بالینی و پنهانی مشخص می شود. این بیماری شیبه هپاتیت E ست.
توجه : ویروس این بیماری از طریق جوشاندن از بین می رود.
۲- هپاتیت B : هپاتیت B یا سرمی یک بیماری حاد عفونی است با یک دوره کمون طولانی که عمدتا” از راه غیر روده ای منتقل می شود و می تواند موارد حاد و مزمن کبدی یا خارج کبدی را موجب شود. میزان کشندگی این بیماری ۱ درصد است که بیشتر در افراد مسن رخ میدهد. هپاتیت B زمانی که با ویروس D همراه شود اشکال شدید بیماری را موجب می شود.
توجه : حدود نیم درصد مردم دنیا ناقل مزمن بیماری هستند. این بیماری در سراسر جهان وجود دارد ولی در نواحی گرمسیر به صورت بومی وجود دارد. شیوع این بیماری به عوامل رفتاری، زیست محیطی و میزبان بستگی دارد.
راه های انتقال : هپاتیت B بیشتر از راه سرنگ آلوده، خال کوبی، سوراخ کردن گوش، تماس با خون آلوده، ختنه بهداشتی و …. صورت گیرد.
۳- هپاتیت C : هپاتیت C عامل ۹۰ تا ۹۵ درصد موارد هپاتیت پس از ترزیق خون است و همین طور علت اصلی بیماری مزمن کبدی و هپاتوسلولارکارسینو ماست.
توجه : بعضی ممکن است که به یکی از این نوع هپاتیت ها دچار شده باشند ، اما با بررسی هایی خود انجام داده اند ، در تعجب هستند که هیچ یک از این موارد فوق شامل حالشان نبوده و این سوال را از پزشک مربوطه خود دارند که چگونه به این بیماری دچار شده اند. ولی جوابی را دریافت نمی کنند.
در مورد بیماری هپاتیت : غذایی که انسان می خورد، از طریق دهان وارده معده می شود ، سپس به مرور وارد روده و در نهایت جذب خون می شود. خون که حاوی مواد غذایی است، از طریق سه رگ وارد کبد می شود. کبد نیز با بررسی مواد غذایی موجود در خون شروع به ساختن آنزیم های مربوط می کند ( کبد بیش از۵۰۰۰۰ نوع آنزیم را می سازد) کبد بعد از ساختن آنزیم ها، اجازه می دهد که مواد غذایی مفید از یک رگ خروجی کبد برای غذا رسانی به همه بافت های بدن ارسال شود. اما مواد غذایی مضری را که کبد تشخیص می دهد، اجازه خروج را به آن مواد غذایی نمی دهد و به مرور زمان این مواد مضر در کبد افزایش می یابند، این مواد به مرور گندیده و انواع ویروس ها را تولید می کنند.
ضمنا” استرس ها و ناراحتی های روزمره و همچنین نوع تغذیه و استفاده بیش از حد از مواد سمی و خطرناک که به غذاها افزوده میشود، نیز از عوامل مهم این بیماری به حساب می آیند. باید توجه داشت که خداوند سبحان سالانه یک ماه ( رمضان ) را برای تخلیه مواد زائد کبدی مقرر کرده است، ولی ما انسان ها به جای اینکه در این مدت کبد را پاکسازی کنیم، بر اثر پرخوری مواد زائد را در کبد افزایش می دهیم که ویروس، کبد را بیمار می کند، اما چرا همه به بیماری کبدی دچار نمیشوند؟ خداوند سبحان در کبد انسان سلول های ارزشمندی به نام کوپفر کبدی قرار داده است که آنتی ویروس تولید می کند و انواع ویروس ها را از بین می برد. پس با نا امن کردن محیط کبد می توانیم بر انواع ویروس ها غلبه کنیم و این نظزیه ی کاملا” علمی است. با استفاده از غذاهای مفید برای کبد می توانیم هم از مبتلا شدن به این نوع بیماری ها پیشگیری کنیم و هم در صورت مبتلا شدن، از این بیماری نجات پیدا کنیم، البته به شرطی که از عصبی شده و حرص خوردن و حساس بودن و زود رنجی بپرهیزیم.

بسته درمانی برای درمان را از ما تهیه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.